Klub Seniora u Szymona

Klub Seniora U Szymona

Klub seniora „U Szymona” działa od 26 lipca 2005r., członkami klubu są osoby starsze. Obecnie jest nas 30 osób, a naszym opiekunem jest ks. proboszcz Kazimierz Glama. Celem naszym jest głównie organizacja czasu wolnego osób starszych, aby poprzez wspólne spotkania i imprezy seniorzy mogli nabrać pozytywnej energii i optymistycznego nastawienia do życia, udaje nam się to poprzez różnorodność naszych spotkań. Cotygodniowe spotkania odbywają się pod przewodnictwem naszego opiekuna w każdy wtorek w godzinach popołudniowych w salce parafialnej.

Spotkania rozpoczynamy od wspólnej modlitwy, po której przy kawie, herbacie oraz słodkim poczęstunku odbywa się biesiada. Wspólne rozmowy, opowiadanie wesołych historyjek, czytanie ciekawych opowiadań i dowcipów urozmaica razem spędzony czas. Każdorazowo odbywają się śpiewy pieśni religijnych, patriotycznych i biesiadnych. W czasie rozmów poruszamy również tematy dotyczące naszej wspólnoty parafialnej. Dodatkowo organizujemy spotkanie opłatkowe, wielkanocne i z okazji uroczystości Św. Joachima i Anny. Wspólnie również chodzimy do kina, do teatru i wyjeżdżamy na pielgrzymki i wycieczki. Dzięki spotkaniom w Klubie, utworzyły się trwale zaprzyjaźnione grupy społeczne wzajemnie się wspomagające. Członkowie Klubu zostają wzbogaceni w pozytywną energię z optymistycznym nastawieniem do życia. Spotykamy się także przy okazji świąt kościelnych i ważnych uroczystości parafialnych, w których bierzemy czynny udział. Wspieramy swą pracą Parafialny Zespół Caritas, pomagamy w kwestach na cele parafialne i pomagamy w corocznym Festynie Parafialnym. Chętnie pomagamy księdzu proboszczowi w różnych pracach, zawsze, gdy jest potrzebna nasza pomoc.