Grupa Modlitwy Ojca Pio

Grupa modlitwy Ojca Pio powstała z inicjatywy obecnego proboszcza ks. Kazimierza Glamy w październiku 2013 r. We wrześniu 2013 roku przed odpustem św. Michała Archanioła odbyły się trzy dniowe rekolekcje głoszone przez o. Bolesława Konopko ze zgromadzenia oo. Kapucynów z Tenczyna. Tematem Rekolekcji była „Franciszkańska duchowość Ojca Pio, oraz działalność Grup Modlitwy Ojca Pio na całym świecie”. W czasie rekolekcji nasza parafia została ubogacona relikwiami Ojca Pio, a w listopadzie 2012r. została erygowana Grupa Modlitewna, której dyrektorem duchowym został Ks. Kanonik Kazimierz Glama. Grupa liczy 46 osób.

Spotykamy się raz w miesiącu, w każdy II czwartek miesiąca, w kościele przed relikwiami Ojca Pio, aby przez Jego wstawiennictwo wielbić Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Dziękujemy Bogu Ojcu za otrzymane łaski i prosimy Go o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla naszego kraju i całego świata. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą św., której oprawę przygotowują członkowie wspólnoty. Po Eucharystii odmawiana jest Koronka Ojca Pio do Najświętszego Serca Jezusowego, następnie śpiewana jest pieśń „Ojcze Pio Twoje życie”. Po odśpiewaniu pieśni odmawiamy dziesiątkę różańca świętego, a następnie litanię do św. Ojca Pio. Po litanii śpiewamy pieśni. Na zakończenie spotkania ks. proboszcz udziela nam błogosławieństwa relikwiami św. Ojca Pio i każdy uczestnik spotkania może ucałować relikwie lub dotknąć ręką czyniąc znak krzyża św.

Głównym celem naszej wspólnoty jest pomoc człowiekowi przez modlitwę i uczynki miłosierdzia oraz dziękczynienie Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy, ale również bardzo chętnie uczestniczymy w innych przedsięwzięciach w naszej parafii. Angażujemy się w organizację uroczystości kościelnych i pomagamy w pracach związanych z dbaniem o naszą świątynię. Służymy pomocą, gdy taka jest potrzebna i wspieramy nie tylko ks. proboszcza, ale również siebie nawzajem. Powstanie grupy modlitwy Ojca Pio jest pozytywnym znakiem w naszej parafii. Na spotkania modlitewne przychodzą nie tylko członkowie naszej grupy, ale również inne osoby, które często potrzebują chwili zadumy, modlitwy i wstawiennictwa Ojca Pio.