Akcja Katolicka

Akcja Katolicka w naszej parafii działa od 20 lat i liczy 32 członków. Opiekunem naszej wspólnoty jest proboszcz ks. Kazimierz Glama. Spotkania formacyjne odbywają się, co miesiąc, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych. Rozpoczynamy zawsze od wspólnej Mszy Św. w kościele, a potem odbywają się wykłady zaproszonych gości w salce parafialnej. Rozważania formacyjne są zgodne z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce i Diecezji. Poprzez ukierunkowaną formację mamy możliwość pogłębiania naszego życia religijnego, intelektualnego, kulturalnego oraz ukierunkowania się na zadania apostolskie.

Czynnie uczestniczymy w życiu parafii i jako nasze stałe działania możemy wymienić: organizację drogi krzyżowej brzegiem morza zakończonej Mszą św. w kościele Matki Bożej Licheńskiej w Babie Dołach, przygotowanie procesji z palmami, przygotowanie i prowadzenie nabożeństwa majowego przy osiedlowym krzyżu ostatniego dnia miesiąca, czynny udział w pieszych pielgrzymkach do Wejherowa i Swarzewa, wspólna Msza Św. z rybakami nad brzegiem morza z okazji święta Piotra i Pawła zakończona wspólną Agapą. Uczestnictwo z pocztem sztandarowym w czasie ważnych uroczystości kościelnych, oraz przygotowanie i czynny udział w naszej, co miesięcznej Mszy św. Organizujemy również raz w roku wyjazd integracyjny w czasie, którego nie tylko odwiedzamy sanktuaria i wspólnie się modlimy, ale również możemy lepiej się poznać i wspólnie spędzić czas. Pozostałe inicjatywy naszego POAK to: przygotowanie i udział w czuwaniu w kościele w wigilię Święta Chrystusa Króla zakończonego wspólną Mszą św., przygotowanie spotkania opłatkowego dla członków i sympatyków AK, sprzedaż paschalików w okresie Wielkiego Postu. Zajmujemy również stanowiska w sprawach publicznych Kościoła, a szczególnie reagujemy na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej. Czynnie angażujemy się w zbieranie podpisów pod każdą z możliwych akcji, które stają w obronie wartości, w jakie wierzymy i wyznajemy. Członkowie AK w 2017 roku przyjęli obraz Chrystusa Króla w swoich domach. Zamierzamy nadal pogłębiać naszą formację duchową i zaznaczać naszą obecność w parafii poprzez czynny udział we wspólnocie parafialnej.