Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI Niedziela Zwykła - 16 czerwca 2024

W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszamy już dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 11,30 w czasie której podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy świętej.

DZIEŃ UCHODŹCY

W czwartek przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu wojny czy prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie, jakie okazujecie, wojennym uchodźcom z Ukrainy.

DZIEŃ OJCA

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

NABOŻEŃSTWO O UZDROWIENIE

Zapraszamy na nabożeństwo, o uzdrowienie które prowadzi ks. Grzegorz Daroszewski egzorcysta wyjątkowo

w IV czwartek miesiąca 27 czerwca.

INFORMACJE

  • W dniu dzisiejszym w Gdańsku odbędzie się Festiwal dla Życia, który rozpocznie się 12 – marszem dla życia i rodziny. Wyruszy on o godz. 15,00 sprzed Bazyliki Mariackiej. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  • Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w sobotę 22 czerwca o godz. 16,00.
  • Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na diecezjalny Dzień Skupienia w sobotę 29 czerwca, szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  • Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych prowadzonych przez ojca Johna Bashobora, które odbędą się w dniach 12-14 lipca 2024. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”

ZBIÓRKA

  • Na uczelnie katolickie zebraliśmy 491 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na renowację naszego kościoła.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odeszła: +Halina Łuczak l. 62 Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …