Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023

W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość odpustową Świętego Michała Archanioła. Sumie odpustowej o godz. 13,00 przewodniczyć będzie ks. Andrzej Bulczak.

ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŻCY

Dziś po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW

W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu Msza św. o godz. 7,30, 9,30 i 18,00.Będzie można również przyjąć szkaplerz Św. Michała Archanioła. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

PODZIĘKOWANIE

Bardzo dziękujemy osobom odpowiedzialnych za 24-godzinną adorację przed naszym parafialnym odpustem i wszystkim którzy przyłączyli się do wspólnej modlitwy. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszego święta i wspólnotom za piękną oprawę liturgiczną. Bóg zapłać.

SPOTKANIA

  • Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 9,30.
  • Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w każdą niedzielę o godz. 11,00 w kościele.
  • Różaniec w intencji dzieci i rodzin, aby były Bogiem silne w piątek o godz.17.30, a po nim msza Ś. W tej intencji.
  • Planujemy w naszej parafii założyć Scholkę dziecięcą, wszystkie dzieli lubiące śpiewać które chciałyby należeć do tej wspólnoty zapraszamy na spotkanie w przyszłą sobotę, 7 października na godz. 11,00 do kościoła.
  • W dniu dzisiejszy po mszach świętych zbieramy do puszek ofiary na remont dachu naszego kościoła. Można jeszcze nabyć w zakrystii magnesy z wizerunkiem naszego kościoła które są również cegiełką na remont.
  • W zakrystii można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.

INFORMACJE

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł: +Roman Błaszkowski l. 74. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek … „