Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca 2023

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu …”, a także znak krzyża.

BOŻE CIAŁO

W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę. Procesja Eucharystyczna z kościoła garnizonowego do naszego kościoła po Mszy św., która się rozpocznie o godz. 9,30 w kościele garnizonowym.

  • Msze Święte w naszym kościele o godz. 7,00; 8,30; po procesji około 12,30 i 18,00.
  • Ołtarze przygotowujemy na tradycyjnych miejscach, dwa przygotowuje duszpasterstwo M. W., a dwa wspólnoty naszej parafii. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji.
  • Dziewczynki, które w Boże Ciało pragną sypać kwiatki zapraszamy na próbę w poniedziałek na godz. 17,00 do kościoła. Bardzo prosimy wszystkich którzy mają ogródki o przyniesienie płatków kwiatów na procesję w czwartek.
  • Dzieci komunijne zapraszamy w strojach komunijnych do udziału w procesji.
  • Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Podczas oktawy Bożego Ciała Msze Święte z procesją wokoło kościoła o godz. 18,00. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10,00. W piątek w oktawie nie obowiązuje post.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 23 czerwca dzieci kończą rok szkolny i katechetyczny. W ich intencji oraz wszystkich nauczycieli modlić się będziemy podczas Mszy Św. o godz. 11,30 w niedzielę 18 czerwca. Wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

PIELGRZYMKA Z WEJHEROWA

W dniu dzisiejszym nasi pielgrzymi wyruszą na pielgrzymkowy szlak z Wejherowa do Gdyni.Witać naszych pielgrzymów będziemy po wieczornej Mszy św. przy kościele.

INFORMACJE

  • W przyszłą niedzielę od godz. 8,30 Wspólnota Liturgiczna będzie rozprowadzać ciasto. Zebrane ofiary przeznaczą na 2 dniową pielgrzymkę która odbędzie się we wrześniu.
  • W zakrystii i biurze parafialnym można nabyć magnes-cegiełkę, włączamy się w ten sposób we wspólne dzieło renowacji dachu naszego kościoła.
  • W zakrystii można również nabyć gazetę „Gość Niedzielny” i „Rycerz Niepokalanej”.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbierać będziemy ofiary do puszek na potrzeby uczelni katolickich.