Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 luty 2024

W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

NIEDZIELA AD GENTES

Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

NABOŻEŃSTWA PASYJNE

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9,30 i 18,30 dla wszystkich, a dla dzieci i młodzieży o godz. 17,00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17,30.

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W piątek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

DNI EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek msze św. o godz. 7,30; 9,30 i 18,00. W tym dniu okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św., a po południu od godz. 17,30. W pierwszą sobotę spotkanie modlitewne rozpocznie się o godz. 7,00 od wspólnego śpiewania godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem.

PIELGRZYMKA

Parafia nasza planuje dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy na zawierzenie siebie, naszej parafii i wszystkich spraw Matce Bożej. Termin 25 – 26 maja, koszt 450 zł, zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

SPOTKANIA

  • Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę po wieczornej mszy św.
  • Na modlitwy w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli zapraszamy w każdy poniedziałek na godz. 17,00.

INFORMACJA

  • Akcja Katolicka rozprowadza świece paschaliki w cenie 8 zł.
  • Przy ołtarzy NSPJ można złożyć do puszki ofiary na kwiaty do Grogu Pańskiego.
  • Z tyłu za ławkami leży gazetka „Dobra Nowina”, którą można zabrać do poczytania. W zakrystii można nabyć gazetę „Gość Niedzielny”

ZBIÓRKI

  • Na renowacje naszego kościoła zebraliśmy 2 551,90 zł.
  • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy.