Parafia pw. św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu

Aktualności

Tradycyjnie w III czwartek miesiąca,18 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Grzegorz Daroszewski – egzorcysta:

  • godz.17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • gozd.17.30 odmówimy różaniec pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe
  • godz. 18,00 Msza święta, następnie nabożeństwo o uzdrowienie ciała i duszy

W czasie nabożeństwa poświęcenie wody, soli, oleju i świec.

IMG_20260613_140835.jpg

Wczoraj wspólnie przeżywaliśmy nasz Parafialny Festyn - było wiele atrakcji, dużo radości i pogoda też dopisała. To wszystko było możliwe przy ogromnym zaangażowaniu ludzi o złotych sercach. I to właśnie w ich stronę kierujemy podziękowania.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom:

  • za nagrody główne
  • za fanty
  • słodkie wypieki
  • pyszne jedzenie.

Dziękujemy za atrakcje:

  • dmuchańce, pokaz broni
  • malowanie twarzy
  • zabawy sportowe i koralikowe
  • fantastyczną animację i zdjęcia

Podziękowania kierujemy do:

  • państwa Iwony i Przemysława oraz ich przyjaciół
  • państwa Wiktorii i Karola oraz ich wspierającej ekipy
  • p. Jolity
  • państwa Jerzego i Janiny oraz ich wnuków
  • Klementyny wraz z rodzicami
  • właścicielek salonu „Uroda”
  • pani animatorki Joanny
  • harcerek i Julii
  • naszych grup parafialnych wraz z ich rodzinami
  • anonimowych darczyńców (fanty, nagrody i ofiary)
  • wszystkich pozostałych osób, które swoją pracą przyczyniły się do tego, aby ten festyn miał tak wspaniały przebieg.

Dziękujemy za życzliwość, poświęcony czas, pomoc i wsparcie. Dziękujemy również za bardzo liczny udział w festynie oraz wszelkie złożone ofiary, które zostają przeznaczone na dalszą renowację naszego kościoła. Za ten piękny dar serca mówimy serdeczne Bóg zapłać.

nabozeństwa czerwcowe.jpg

  • Z początkiem czerwca, czyli od poniedziałku (1 czerwca), kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W naszym kościele codziennie w łączności z wieczorną Mszą odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

JHB_8045.JPG

WIZYTACJA KANONICZNA ks. Abp. Tadeusza Wojdy w naszej parafii miała miejsce 11 maja 2026 roku.

  • Podczas intensywnego dnia arcybiskup odwiedził hospicjum, Przedszkole – Ochronkę, miejscową szkołę oraz przyparafialny cmentarz.
  • Ksiądz Arcybiskup rozmawiał z chorymi, rodzicami księży i sióstr zakonnych, a także spotkał się ze wspólnotami modlitewnymi oraz radą duszpasterską i ekonomiczną.
  • Centralnym punktem dnia była uroczysta Msza Święta wizytacyjna o godzinie 18:00, w trakcie której Ksiądz Arcybiskup udzielił sakramentu bierzmowania miejscowej młodzieży.
  • Zdjęcia z wizytacji w Galerii

1. INFORMACJA DOTYCZĄCA NAGROBKÓW

Przypominamy, że ubezpieczenie nagrobka na cmentarzu leży po stronie opiekuna grobu. Parafia nie odpowiada za szkody spowodowane przez zdarzenia losowe. Cmentarz jest pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków który ma pieczę nad całym drzewostanem na cmentarzu. To konserwator decyduje, które drzewo można wyciąć, a które można tylko przyciąć. Dlatego, aby chronić groby należy wykupić ubezpieczenie.

Stanowisko Ubezpieczalni w sprawie wypłaty odszkodowania za zniszczony nagrobek z polisy Parafii: „Zgodnie z przepisami prawa odpowiedzialność ubezpieczonego oparta jest na zasadzie winy. Sam fakt wystąpienia sytuacji np. powalone drzewo przez wichurę (niekorzystne warunki atmosferyczne, którym nie można było w żaden sposób zapobiec, noszące znamiona siły wyższej), nie przesądza o odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego za zdarzenie. By ją uznać, po stronie ubezpieczonego musi występować bezprawność działania lub zaniechania, która skutkowałaby powstaniem szkody.” W związku z powyższym, aby uzyskać odszkodowanie za zniszczony nagrobek, trzeba takie ubezpieczenie wykupić samemu.

2. PROLONGATA - opłata grobu

Przypominamy o obowiązku uregulowanie opłat za miejsca na cmentarzu, gdyż po 20 latach należy przedłużyć opłatę, w przeciwnym razie grób zostaje przeznaczony do likwidacji.

Z regulaminu cmentarza:

  • punkt 6 Jeżeli po 20 latach użytkownik nie wniesie zastrzeżeń i nie dokona dalszego przedłużenia rezerwacji przez złożenie opłaty, to administrator cmentarza traktuje to jako rezygnację z dalszego użytkowania grobu./ust. O cmentarzach i chowaniu zmarłych Dz. U.Nr23 poz.295 z dnia 2.03.2000/
  • punkt 7 Dysponent grobu (osoba, która opłaciła miejsce grobowe, lub rodzina zmarłego) jest zobowiązany do stałej troski o stan i wygląd grobu, nagrobka oraz bezpośredniego jego obejścia (to samo dotyczy miejsc zarezerwowanych). Każdy grób musi mieć przynajmniej tabliczkę informacyjną, kto w nim spoczywa, łącznie z datą śmierci. Wszelkie śmieci, pozostałości po wieńcach, kwiatach, zniczach winny być niezwłocznie usuwane z grobów przez jego użytkowników i składane na miejscu do tego przeznaczonym.